1joukkue.jpg

Vuoden Pihkaniskat

.

Vuoden Pihkaniska / Vuoden nuori Pihkaniskasuunnistaja / Vuoden Pihkaniskasuunnistaja  /  Vuoden Pihkaniskatyttö /  Vuoden Pihkaniskapoika / Vuoden naissuunnistaja  / Vuoden miessuunnistaja


Vuoden Pihkaniska
Palkinnon saajan valitsee seuran johtokunta, ja se myönnetään ansioista seuratyössä ja seurahengen luomisessa. Palkintoa ei myönnetä johtokunnan sen hetkisille jäsenille, eikä samalle henkilölle useampia kertoja, paitsi erittäin poikkeuksellisin perustein. Palkinto jaetaan seuran syyskokouksessa.

2022 Tuomo Heinonen
2021 Hanna Vehkamäki
2020 Hans Tuominen
2019 Markku Leinonen
2018 Kaija Heinonen
2017 Pihkatassutiimi Lotta Oinonen, Tommi Nietosjärvi, Tapio Väänänen
2016 Iina Oja
2015 Tuula Ahokainen
2014 Juha Skinnari
2013 Päivi Saarikoski
2012 Päivi Luoma
2011 Simo Luoma
2010 Risto Niinimäki
2009 Matti Huttunen
2008 Sami&Tomi Kääriäinen
2007 Jorma Ryynänen
2006 Tapani Lindfors
2005 Elina Paasonen
2004 Tuomo Puustinen
2003 Jarmo Jumppanen
2002 Seppo Kuokkanen
2001 Esko Tuliniemi
2000 Vesa Lehtomäki
1999 Helena Luoma
1998 Jyrki Krzywacki
1997 Eero Nervalainen
1996 Tuukka Ryynänen
1995 Harri Kekkinen
1994 Satu Sintonen
1993 Pentti Korhonen
1992 Erkki Kivistö
1991 Veikko Sintonen
1990 Sirpa Lusa
1989 Unto Parviainen
1988 Viljo Iivonen
1987 Erkki Pyrhönen
1986 Kaarina Holopainen
1985 Hanna Virtanen
1984 Kesäykkösryhmä
1983 Raimo Virtanen
1982 Armas Pietilä
1981 Hannu Viitala
1980 Pekka Rytkönen
1979 Kii Korhonen
1978 Antti Saarikoski
1977 Timo Seppänen
1976 Reijo Wastimo
1975 Antero Jumppanen
1974 Pekka Rytkönen
1973 Kimmo Juvonen

Vuoden nuori Pihkaniskasuunnistaja 
2022 Anni Hallman
2021 Vjatseslav Laisev
2020 Ella Ryynänen
2019 Elias Nyman
2018 Ida Nyman
2017 Kiia Miettinen
2016 Aleksi Pietikäinen

Vuoden Pihkaniskasuunnistaja
2022 Anja-Riitta Hokajärvi
2021 Ann-Sofie Forsten
2020 Pekka Ilmakunnas 
2019 Erkki Kivistö
2018 Riina Rintamäki
2017 Heikki Väänänen
2016 Riina Rintamäki

Vuoden Pihkaniskatyttö
2015 Vilja Ketolainen
2014 Vilja Ketolainen
2013 Niina Hulkkonen
2012 Niina Hulkkonen
2011 Niina Hulkkonen
2010 Niina Hulkkonen
2009 Johanna Hulkkonen
2008 Johanna Hulkkonen
2007 Miia Rantala
2006 Niina Hulkkonen
2005 Julia Olin
2004 Johanna Hulkkonen
2003 Hanna Laine
2002 Suvi Juvonen
2001 Eriika Karhumäki
2000 Laura Tolvanen
1999 Noora Weltner
1998 Elina Kuusisto
1997 Terhi Karvinen
1996 Terhi Karvinen
1995 Iida Lukander
1994 Johanna Ryynänen
1993 Satu Sintonen
1992 Riina Kaskentaus
1991 Johanna Ryynänen
1990 Satu Sintonen
1989 Sanna Hämäläinen
1988 Satu Sintonen
1987 Heidi Krzywacki
1986 Sanna Lousio, Päivi Pellinen, Paula Kinnari 
1985 Lei Laine
1984 Päivi Pellinen
1983 Marjo Lalli
1982 Mervi Pellinen
1981 Kaija Väänänen, Taina Juote, Nina Järvinen, Ilona (Annamari) Vierikko
1980 Kaija Väänänen
1979 Taina Juote

Vuoden Pihkaniskapoika
2015 Samuli Saukkonen
2014 Samuli Saukkonen
2013 Aleksi Sorsa
2002 Jori Weltner
2015 Samuli Saukkonen
2001 Ville Lindfors
2000 Jaakko Ruutiainen
1999 Tomi Kääriäinen
1998 Erkka Ryynänen
1997 Joonas Vihavainen
1996 Joonas Vihavainen
1995 Antti Korhonen
1994 Jan Tolkkinen
1993 Mika Kuokkanen
1992 Jan Tolkkinen
1991 Jan Tolkkinen
1990 Tuukka Ryynänen
1989 Ville Rousu
1988 Harri Tuliniemi
1987 Pasi Heikkinen
1986 Pekka Karinen
1985 Tom Järvinen
1984 Mika Hulkko
1983 Heikki Pekkala
1982 Tom Järvinen, Jari Kosonen, Antti Virtanen 
1981 Jyrki Krzywacki 
1980 Ossi Olin
1979 Tom Järvinen
1978 Antti Virtanen
1977 Pasi Pekkinen
1976 Antti Saarikoski
1975 Jarmo Laakso

Vuoden naissuunnistaja
2015 Nina Hulkkonen
2014 Nina Hulkkonen
2013 Johanna Hulkkonen
2012 Johanna Hulkkonen
2011 Johanna Hulkkonen
2010 Johanna Hulkkonen
2009 Päivi Luoma
2008 D50 viestijoukkue Päivi Saarikoski, Helena Jumppanen, Kaija Heinonen
2007 Aija Skrastina
2006 Alexandra Voitenko
2005 Anastasia Saranen
2004 Anastasia Saranen
2003 Helena Mäkelä
2002 Alexandra Voitenko
2001 Anne Kataja
2000 Anne Kataja
1999 Johanna Ryynänen

Vuoden miessuunnistaja
2015 Heikki Väänänen
2011 Esa Kinnunen
2010 Esa Kinnunen
2009 Reijo Wastimo
2008 Esa Kinnunen
2007 Tomi Kääriäinen
2006 Esa Kinnunen
2005 Tomi Kääriäinen
2004 Esa Kinnunen
2003 Heikki Korhonen
2002 Erkka Ryynänen
2001 Väinö Nurvo
2000 Esa Kinnunen
1999 Esa Kinnunen