XXII Itä-Hakkilan Kierros ja IV Tassuttelu 14.11.2020, tulokset
15.11.2020 19.34.29

IHK
Sija Nimi Pisteet Sakot Tulos Aika p/h kpl p/kpl km p/km min/km
1. Väänänen Heikki 57 57 40:56 83,6 16 3,56 4,69 12,16 8,73
2. Kuutti Veli-Pekka 57 57 43:51 78,0 16 3,56 4,76 11,98 9,22
3. Kuokkanen Mika 57 57 52:47 64,8 16 3,56 4,71 12,11 11,21
4. Ahokainen Nike 57 57 53:11 64,3 16 3,56 4,71 12,11 11,30
5. Tervo Johanna 57 57 53:22 64,1 16 3,56 4,71 12,11 11,33
6. Pajuoja Otso 57 57 54:55 62,3 16 3,56 4,63 12,31 11,86
7. Huttunen Matti 56 56 51:11 65,6 15 3,73 4,73 11,83 10,81
8. Pietikäinen Aleksi 56 56 57:41 58,2 15 3,73 4,48 12,50 12,87
9. Helevä Heikki 55 55 57:32 57,4 14 3,93 4,55 12,09 12,64
10. Hokajärvi Anja-Riitta 53 53 57:27 55,4 14 3,79 4,54 11,68 12,66
11. Korhonen Hannu 53 53 57:52 55,0 14 3,79 4,47 11,86 12,94
12. Ahtiainen Akseli 53 53 59:15 53,7 14 3,79 6,09 8,70 9,72
13. Tolvanen Leo 53 53 59:42 53,3 14 3,79 4,45 11,92 13,43
14. Kirves Hetti 53 1 52 1:00:01 53,0 14 3,79 4,47 11,85 13,41
15. Ryynänen Ella 54 2 52 1:02:00 52,3 15 3,60 4,54 11,88 13,64
16. Nurmela Heikki 50 50 55:07 54,4 13 3,85 3,49 14,31 15,78
17. Puustinen Tuomo 50 50 57:37 52,1 13 3,85 4,44 11,25 12,96
18. Leppälä Martti 50 50 59:27 50,5 13 3,85 3,47 14,40 17,12
19. Nyman Elias 48 48 56:24 51,1 13 3,69 4,01 11,96 14,05
20. Nietosjärvi Tommi 48 48 58:12 49,5 13 3,69 3,78 12,70 15,40
21. Pietikäinen Timo 48 48 59:07 48,7 13 3,69 3,95 12,14 14,95
22. Lukkari Matilda 47 47 52:52 53,3 12 3,92 3,62 12,98 14,60
23. Salo Katri 47 47 54:35 51,7 12 3,92 3,67 12,80 14,87
24. Hovinen Mari 46 46 56:01 49,3 11 4,18 3,32 13,86 16,87
25. Oinonen Lotta 46 46 58:19 47,3 11 4,18 3,92 11,73 14,87
26. Raudus Timo 45 45 57:20 47,1 12 3,75 3,92 11,48 14,62
27. Vehkamäki Hanna 44 44 59:22 44,5 11 4,00 3,53 12,47 16,83
28. Lehtonen Lilja 44 44 59:31 44,4 11 4,00 3,23 13,62 18,42
29. Kuokkanen Seppo 43 43 56:29 45,7 10 4,30 3,81 11,29 14,83
30. Parkkonen Reima 43 43 57:53 44,6 10 4,30 3,36 12,81 17,25
31. Haapomaa Eki 43 43 57:57 44,5 12 3,58 3,88 11,08 14,94
32. Miettinen Sami 41 41 57:53 42,5 10 4,10 3,27 12,55 17,72
33. Nyman Tomi 40 40 56:51 42,2 11 3,64 3,63 11,02 15,66
34. Repo Seppo 40 40 57:28 41,8 11 3,64 3,35 11,93 17,14
35. Lehtonen Juha 40 40 59:31 40,3 9 4,44 2,54 15,76 23,44
36. Ahlqvist Kristiina 43 3 40 1:02:03 41,6 10 4,30 2,79 15,43 22,26
37. Rantala Antti 40 1 39 1:00:28 39,7 9 4,44 3,48 11,50 17,38
38. Pajuoja Vesa 40 3 37 1:02:07 38,6 10 4,00 3,51 11,41 17,72
39. Leinonen Markku 36 36 58:48 36,7 9 4,00 3,47 10,37 16,94
40. Luoma Simo 38 2 36 1:01:17 37,2 9 4,22 3,52 10,80 17,42
41. Juote Taina 35 35 58:07 36,1 10 3,50 3,25 10,78 17,90
42. Nyström Jan-Erik 35 35 58:20 36,0 10 3,50 2,95 11,85 19,76
43. Karling Harri 46 11 35 1:07:45 40,7 11 4,18 3,99 11,53 16,98
44. Hakuli Mia 34 34 56:02 36,4 7 4,86 2,40 14,19 23,39
45. Ryynänen Laura 34 34 58:29 34,9 9 3,78 3,48 9,78 16,82
46. Ahlqvist Hannu 37 3 34 1:02:29 35,5 10 3,70 3,38 10,94 18,47
47. Tarvainen Juhani 45 13 32 1:08:24 39,5 12 3,75 3,97 11,33 17,23
48. Laukka Ville 31 31 59:23 31,3 8 3,88 2,39 12,97 24,85
49. Laisev Vjatseslav 36 5 31 1:04:40 33,4 12 3,00 4,39 8,21 14,74
50. Haapomaa Helena 30 30 53:55 33,4 9 3,33 3,49 8,60 15,45
51. Mäyry Juho 37 7 30 1:05:55 33,7 10 3,70 4,33 8,54 15,22
52. Kokkonen Seppo 27 1 26 1:00:01 27,0 6 4,50 1,87 14,46 32,15
53. Ekholm Hans 30 4 26 1:03:58 28,1 7 4,29 2,56 11,70 24,94
54. Tanska Eeva 36 11 25 1:07:55 31,8 7 5,14 2,87 12,52 23,63
55. Miettinen Iida 25 1 24 1:00:35 24,8 6 4,17 2,36 10,59 25,66
56. Jumppanen Heimo 23 23 58:13 23,7 6 3,83 1,92 11,98 30,33
57. Kajava Ritva 22 1 21 1:00:15 21,9 7 3,14 2,97 7,40 20,27
58. Ryynänen Eliisa 20 20 51:14 23,4 7 2,86 1,67 11,95 30,61
59. Karvinen Tuulikki 29 9 20 1:06:13 26,3 8 3,62 3,01 9,63 21,98
60. Forssten Ann-Sofie 34 15 19 1:09:22 29,4 9 3,78 3,98 8,54 17,43
61. Lehtonen Milla 17 17 57:55 17,6 4 4,25 2,13 7,98 27,18
62. Malmsten Beatrice 24 7 17 1:05:31 22,0 6 4,00 2,01 11,94 32,60
63. Turu Niina 15 15 57:35 15,6 6 2,50 1,82 8,26 31,71
64. Laisev Aleksei 13 13 43:57 17,7 6 2,17 1,63 7,96 26,91
65. Ryynänen Jorma 13 9 4 1:06:43 11,7 6 2,17 3,22 4,03 20,70
66. Sumanen Laura 1 1 39:42 1,5 2 0,50
67. Kuokkanen Kari 18 18 0 1:10:09 15,4 5 3,60 1,86 9,69 37,78
68. Ohramaa Tuula 11 15 -4 1:09:09 9,5 5 2,20 1,81 6,09 38,26
69. Kuosmanen Tuomo 29 34 -5 1:15:03 23,2 13 2,23 4,84 5,99 15,50
70. Rönn Ralf 18 34 -16 1:15:12 14,4 6 3,00 2,65 6,81 28,43
71. Luoma Helena 15 46 -31 1:18:49 22,8 4 3,75 1,34 11,18 29,49
72. Hakuli Kari 0 60 -60 1:20:31 32,0 15 2,87 4,63 9,28 17,38
73. Asmi Lea 0 60 -60 1:34:10 7,0 4 2,75 1,38 7,97 68,21
74. Ojanen Tuomas 0 60 -60 1:34:29 17,8 9 3,11 4,84 5,79 19,53

Tassut
Sija Nimi Pisteet Sakot Tulos Aika p/h kpl p/kpl km p/km min/km
1. Pekanpalo Raita 41 41 47:31 51,8 12 3,42 2,46 16,69 19,34
2. Vanhatalo Sisu 41 41 57:20 42,9 12 3,42 2,32 17,69 24,74
3. Kantanen Mette 41 41 58:31 42,0 12 3,42 2,46 16,69 23,81
4. Wirsching Lukas 34 34 50:27 40,4 11 3,09 2,33 14,62 21,69
5. Väänänen Lauri 32 32 52:11 36,8 9 3,56 2,10 15,21 24,80
6. Väänänen Mikko 26 26 49:42 31,4 9 2,89 1,83 14,17 27,10
7. Wirsching Iiris 26 26 51:47 30,1 9 2,89 2,06 12,63 25,16
8. Liukkala Urho 24 24 57:46 24,9 7 3,43 1,12 21,34 51,38
9. Kuivaniemi Eevi 24 24 59:06 24,4 7 3,43 1,12 21,34 52,56
10. Vehmasto Anni 16 16 54:22 17,7 5 3,20 1,35 11,85 40,27
11. Vehmasto Milla 16 16 55:19 17,4 5 3,20 1,35 11,85 40,98


Pisteet = hyväksytysti kerätyt pisteet [mahdollisia sakkorasteja ei ole vähennetty]
Sakot = sakkorastien sakot + aikasakot
Tulos = pisteet - kokonaissakot
Aika = suoritusaika [hh:mm:ss]
p/h = pisteitä tunnissa [suoritusajasta; ei kilpailuajasta]
kpl = leimattujen oman sarjan/radan rastien lukumäärä [mukaanlukien mahdolliset sakkorastit]
p/kpl = pisteitä per leimatut rastit [huomioiden mahdolliset sakkorastit]
km = matka kilometreissä linnuntietä
p/km = pisteitä per kilometri [huomioiden mahdolliset sakkorastit]
min/km = vauhti minuuttia per kilometri